دستگاه تصفیه آب کانتینری

دستگاه تصفیه آب کانتینری

در این مقاله قصد داریم تا در مورد نوع خاصی از دستگاه آب شیرین کن صنعتی که دستگاه تصفیه آب کانتینری نام دارد، صحبت کنیم و شما را با ویژگی‌ها و انواع آنها آشنا کنیم.

انسان‌ها برای انجام فعالیت‌های خود نیاز به آب شیرین دارند. آب شیرین، آبی است که میزان نمک آن بسیار کم است. آب دریا و اقیانوس‌ها بسیار شور هستند. استفاده از این آب‌ها، نیاز به سرمایه گذاری برای احداث آب شیرین کن با صرف انرژی و هزینه بسیار بالا دارد. تصفیه آب برای مصرف‌های مختلف مانند آشامیدن، تامین آب صنعتی، تفریحات آبی یا بسیاری از کاربردهای دیگر است. هدف از تصفیه آب، جداسازی مواد و املاح مضر و عوامل بیماری زا از آب و برطرف کردن طعم و بوی نامطبوع است. تصفیه آب فرآیند و روش‌های متعددی دارد که در این مقاله قصد داریم، در مورد تصفیه آب مستقر در کانتینرها صحبت به میان آوریم.

دستگاه تصفیه آب کانتینری چیست؟

یکی از مدل‌های رایج در انواع دستگاه‌های تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب قابل حمل می‌باشد. کانتینرها هم یکی از مهم‌ترین ابزارها در انتقال کالا و محصولات هستند. از دلایل عمده و مهم محبوب بودن کانتینرها گنجایش و ظرفیت بسیار بالا، طراحی مناسب و زیبا، حمل و نقل آسان و مقاومت بالای سازه کانتینر است. هرگاه از دستگاه تصفیه آب قابل حمل صحبت به میان می‌آوریم، به این معنا نیست که چون این سیستم قابل حمل است پس از کیفیت پایینی برخوردار است. بلکه از تمام مواردی که باید برای ساخت یک دستگاه تصفیه آب صنعتی، مانند طراحی، انتخاب پیش تصفیه مناسب، انتخاب درست پمپ و تجهیزات رعایت گردد، پیروی می‌شود. البته دستگاه تصفیه آب کانتینری برای تصفیه بخش‌های صنعتی کاربرد دارد نه خانگی.

دستگاه تصفیه آب صنعتی قابل حمل

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی قابل حمل یا دستگاه تصفیه آب کانتینری، یکی از مدل‌های دستگاه تصفیه آب صنعتی هستند. این دستگاه‌ها در مواقع ضروری یا اورژانسی بسیار کاربرد دارند. به طور کلی دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی در دنیا سه مدل کلی بیشتر ندارند. واحدهای نمک زدایی مبتنی بر کانتینرها نقش بسیار عمده‌ای در صنعت تصفیه آب دارند و یکی از بهترین روش‌های موجود برای رفع نیاز آب صنعتی هستند. واحدهای تصفیه آب کانتینری یک راه حل بسیار عالی برای گیاهان هستند. این دستگاه‌ها به خاطر حمل و نقل راحت و نصب سریع و آسان بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند. این واحدهای نمک زدایی، تجهیزات متحرک بسیار کمتری نسبت به بقیه دارند و تاثیر کمی بر محیط خود می‌گذارند.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  دستگاه تصفیه آب شور

مزایای دستگاه تصفیه آب کانتینری

واحدهای نمک زدایی مبتنی بر کانتینر، یک سری ویژگی‌هایی دارند. این ویژگی‌ها باعث شده بسیاری از شرکت‌ها از این دستگاه‌ها به عنوان جایگزینی مناسب برای واحدهای نمک زدایی سنتی استفاده کنند. در زیر مزایای این واحدهد را بررسی می‌کنیم.

تصفیه آب با انعطاف و با فناوری برتر

یکی از مزیت‌های عمده و مهم این واحد تصفیه آب این است که می‌توان از آن در شرایط متفاوتی استفاده کرد. از این تجهیزات می‌توان برای شیرین سازی آب‌های دریا، آب سطحی، آب زیرزمینی و آب نمک استفاده کرد. این ویژگی باعث شده برای انواع فعالیت‌های تجاری و صنعتی مناسب باشد. اگرچه واحدهای تصفیه کانتینری در ظرف‌ها برای کاربردهای خاصی در نظر گرفته می‌شوند، اما برتری‌های فناوری تعبیه شده در آن منجر به استفاده از این واحدهای نمک زدایی برای عملیات فیلتراسیون، جدا کردن غشا، تبادل یونی و ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

 

بکارگیری تجهیزات برتر در تصفیه آب

واحدهای تصفیه نمک که مبتنی بر کانتینر هستند از یک سیستم مدیریتی و نظارتی بسیار قوی برای بررسی کیفیت آب در طول فرایند برخوردارند. واحدهای نمک زدایی، دارای تعدادی پمپ، لوله، فیلتر، دیافراگم، موتور الکتریکی، شیرآلات و سایر دستگاه‌های اختصاصی هستند. برای اطمینان از کارکرد درست و صحیح و جهت افزایش کارایی بهتر واحدهای تصفیه باید هر کدام از آنها کنترل گردند‌. این واحدهای تصفیه برای کاربردهای استخراج، مراکز تولید، مطالعات علمی و بسیاری دیگر از فعالیت‌های اقتصادی مناسب می‌باشند.

سهولت عملیاتی سازی

از دیگر مزایای اصلی تصفیه خانه‌های صنعتی ظرف دار، راه اندازی و نصب سریع و مقرون به صرفه آن است. این واحدهای نمک زدا از زمان حمل و نقل بسیار کم و همچنین از هزینه‌های نصب بسیار کم برخوردارند. دستگاه‌های تصفیه آب کانتینری از مکانی به مکان دیگر به راحتی منتقل می‌گردند و در ظرفیت‌های بزرگ و به‌راحتی قابل گسترش هستند. به دلیل مصرف انرژی بهینه در این واحدها نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمتر احساس می‌گردد.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  دستگاه تصفیه آب RO

استفاده از واحدهای تصفیه آب کانتینری در معادن جهانی
از این واحدهای نمک زدا در مناطق مختلف جهان در معادن گوناگونی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها در معدن‌هایی شامل معدن سنگ آهن در سیرالئون، اکتشاف نفت در آذربایجان، معادن در مغولستان، صنایع ضد یخ و تامین آب شهری در انگلستان بسیار کاربرد دارند.

موارد استفاده از دستگاه تصفیه آب کانتینری

بطور کلی، با توجه به اهمیت استفاده از آب شیرین کن در شرایط بحرانی، استفاده از این دستگاه‌ها در شرایط اضطراری کاربرد زیادی دارد. با این حال مهمترین کاربردهای این قبیل دستگاه‌ها به صورت زیر است.

  • در مواقع اضطراری، زلزله سیل و عوامل طبیعی در اردوگاه‌های اسکان موقت، به کمک این دستگاه‌ها تصفیه آب در داخل ظرف انجام می‌گردد.
  • در اردوگاه‌های کاری موقت یا پروژه‌های نفتی
  • در مکان‌هایی که آب آشامیدنی به آنها نمی‌رسد

ویژگی‌های مهم دستگاه تصفیه آب کانتینری

  • قابلیت تنظیم سختی خروجی و مقدار آب ورودی را دارد.
  • قطعات یدکی و فیلترهای مصرف کننده به عنوان قطعات یدکی موجود دارد.
  • دستگاه یک فیلم آموزشی برای حل مشکلات احتمالی ، نحوه کارکرد دستگاه را دارا می‌باشد.
  • دستگاه دارای یک سیستم خنک کننده برای استفاده در مناطق بسیار گرم است.
  • دستگاه یک سیستم گرمایشی برای استفاده در مناطق بسیار سرد و زمستانی دارد.
  • دستگاه برق اضطراری جداگانه دارد.

خرید انواع دستگاه آب شیرین کن صنعتی قابل حمل

شرکت رزآب صنعت، از بزرگترین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی ، نیمه صنعتی و خانگی و قطعات یدکی آب شیرین کن میباشد . رزآب صنعت با بیش از 10 سال سابقه تخصصی در زمینه افزایش کیفیت آب آشامیدنی و بهره گیری از کارشناسان مجرب و متخصص به ارائه خدمات ارزنده در کنار عرضه دستگاه تصفیه آب پرداخته و شما را در انتخاب یک دستگاه مناسب همراهی خواهد کرد.

پیشنهاد میشود برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب با کارشناسان فروش رزآب صنعت تماس حاصل فرمایید تا طبق نیاز شما گزینه های مناسب معرفی گردیده و بهترین محصولات در اسرع وقت در اختیار شما قرار گیرد. همچنین می توانید از سایت تخصصی ما در زمینه تصفیه آب نیز دیدن کنید. برای مشاهده سایت کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *